Rytíři opět deklasovali soupeře

Tým amerického fotbalu Znojmo Knights (Rytíři) znovu dokázal, že jeho zařazení do IV. rakouské divize je hluboko pod jeho možnostmi. Soupeře, kterým byli Jestřábi z Tullnu (Air force Hawks) deklasovali vysoko 42:6 a navzdory tomu, že poprvé ze čtyř zápasů dovolily soupeři skórovat, i tentokrát byl průběh duelu jednoznačný.

Rytíři nastupují ke svému druhému letošnímu zápasu. (Foto by Miki Gerlašinský)

A jako tradičně utkání provázela bouřlivá atmosféra, kterou obdivně kvitoval i tým soupeře. Když se začaly plnit i ochozy za brankou, konstatoval trenér soupeřova celku: “To je neskutečné.”

Zaplněné tribuny při úvodní hymně(Foto by Izzy Cooper)

Na zápase nechyběla velkoplošná obrazovka, kde kromě opakovaných záběrů a medailonku hráčů byli i speciální vychytávky pro diváky jako tato Kiss me kamera. (Foto by Izzy Cooper)

Rakouský tým, který neměl příliš mužů na střídání a vysoko prohrál byl i přesto spokojený. “Bylo to, velmi tvrdé, nás přijelo docela málo, ale byl to opravdu super zápas v neuvěřitelné atmosféře. Absolutně cool,” hodnotil jeden z nejvýraznějších Jestřábů Adrian Roders.”

O úvodní losování (hod mincí tzv. coin toss)  se postarali herec Pavel Nový a znojemský starosta Vlastimil Gabrhel. (Foto by Izzy Cooper)
O úvodní losování (hod mincí tzv. coin toss) se postarali herec Pavel Nový a znojemský starosta Vlastimil Gabrhel. (Foto by Izzy Cooper)

Musíme poděkovat divákům za fantastickou podporu. Herní projev byl takový hodně kouskovaný, myslím, že se na tom trošku podepsali rozhodčí. Nulu jsem sice neudrželi, ale to nevadí, to se stává,” uvedla jedna z opor Rytířů David Burian.
Na zápase byl i známý český novinář Jan Tuna, na fotografii s moderátorem zápasu Danielem Rubešem. (Foto by Tomáš Žák ml.)

S jeho slovy souhlasil i trenér Znojmo Knights Radim Pařízek. ” Nebyl to úplně nejlepší football, bylo tam hrozně moc faulů a musím poděkovat divákům, že to vydrželi až do konce. Asi se jim líbila ta show.
Každý touchdown a poločasovou přestávku doprovázeli ekvilibristická čísla cheerleaders (foto by Izzy Cooper).
Každý touchdown a poločasovou přestávku doprovázeli ekvilibristická čísla cheerleaders. (foto by Izzy Cooper)

My jsme dělali hodně chyb, proti tomuto soupeři jsme si to mohli dovolit, ale do budoucna se nám to nesmí stávat. Bylo tam hodně faulů, což by se nám mohlo v play off vymstít. I když svou vinu na tom mají i rozhodčí, kteří hlásili fauly, o kterých jsem snad v životě neslyšel.
Je dobojováno.  Každý touchdown a konec zápasu lítali do vzduchu ohňostroje. (Foto by Miki Gerlašinský)
Je dobojováno. Každý touchdown a konec zápasu lítali do vzduchu ohňostroje. (Foto by Miki Gerlašinský)

Přišlo mi, že i za rozhodnutého stavu zbytečně kouskovali hru. Ale my jsem udělali ten krok, který jsme potřebovali. Jasně jsme vyhráli, jsme stále bez porážky a jdeme si pro play off”, hodnotil Radim Pařízek. (Znojmo -chaf) Text převzán ze Znojemského týdne (www.znoj-tyden.cz)
(Foto by Miki Gerlašinský)

Další zápas se Rytíři utkají opět na domácím hřišti, s dosud také neporaženými Upper Styrian Rhinos 27.května od 15:30 na stadionu v Husových sadech. Přijďte podpořit domácí Rytíře a nenechte si ujít opět velkou show s bouřlivou sportovní atmosférou, kterou tento zápas slibuje.