Předsezóní rozhovor s trenérem

Znojmo Knights na sezonu 2019 mají tři ambiciozní cíle!!!
-Vybojovat srdce Znojma
-Vybojovat titul Rakouska
-Vybojovat břehy Egypta

Znojmo Knights v neděli otevřou 3. sezonu v Rakouské lize am. fotbalu. 2 roky je nedokázali soupeři porazit, a tak Knights postoupili plynule ze 4. do 2. divize. Knights nejen, že stoupají v ligovém žebříčku, ale i jejich show, marketing a plány stojí určitě za pozornost. Proto jsme si pozvali k rozhovoru hlavního trenéra a zakladatel týmu Radima Pařízka.

Trenére Knights se představí již tuto neděli ve 2. divizi am. fotbalu. Co očekáváte od 2. divize? Bude to výkonnostní skok?

Myslím, že především týmy z loňského play-off budou na vysoké úrovni. Mluví se hodně o slovinských týmech, které jsou sice ve druhé konferenci, ale jsou naším potenciálním soupeřem pro play-off. Především Domžale Tigers, kteří jsou po fúzi s prvoligovou Ljublaní považování za favorita soutěže. V naší skupině je favoritem tým Vienna Warlords.

To znamená, že ve druhé divizi již dojde i k zápasům mimo Rakousko a Česko?

V naší konferenci jsou jen rakouské týmy. Ve druhé konferenci je slovinský Maribor a Domžale. Tzn., že konfrontace s mimo rakouskými tými je možná jen v případě play-off.

Jaké jsou cíle Knights jako nováčka ve druhé divizi?

Našim cílem vždy bude vítězství, i když nastoupíme proti papírově mnohem silnějšímu soupeři. Proto i cíle jsou nejvyšší, zisk Iron Bowlu a postup do 1. divize. Do Znojma se nám podařilo získat i dva skvělé hráče Josefa Fuksu a Honzu Dundáčka, kteří nám věřím pomohou být úspěšný tým i ve vyšší soutěži.

Americký fotbal je ve Znojmě pojem, oblíbenost tohoto sportu v konkurenci “tradičních” sportů je na české poměry jedinečná. Jaké je vaše porovnání s ostatními týmy v regionu.?

Ve Znojmě je hodně dobrých sportovních týmu a porovnání je těžké. Jestliže někdo začne srovnávat profesionální kluby s amatérskými, možná by u těch profi týmu mělo zablikat červené světýlko. Ale my se už srovnávat s nikým nechceme a ani to nepotřebujeme. Soustředíme se na sebe, na náš vlastní růst a fandíme Znojmu obecně. Každý kdo reprezentuje naši krásku nad Dyjí, má naši podporu. Tak snad dnes Orli vyhrají ve Vídní a kluci z florbalu udrží extraligu, budeme jim fandit.


Jaké to je 2 roky neprohrát a co se podle vás stane, až přijde první prohra. Jak toto ovlivní tým?

Nerad prohrávám, uděláme každý zápas vše proto, abychom uspěli. Ale ano, tahle dlouhá série nám vlezla do hlavy a ovlivnila naše už tak velké ega :). Musíme se vrátit dolu na zem, pracovat jako team, spoléhat jeden na druhého a vrátit pokoru do našich srdcí. Není to o tom chodit s hlavou svěšenou, to kam jsme to dopracovali z prašného hřiště za domovem důchodců je nezpochybnitelný úspěch. Ale už není potřeba, se za každou cenu drát agresivně nahoru, nebo někomu něco dokazovat. Jedním z našich tří cílů je vydobýt srdce Znojma a to jinak než s pokorou nepůjde. Je mi jasné, že každý bude muset začít u sebe včetně mě:). První prohra? Jestli přijde přijmeme ji, poučíme se z ní a vyjdeme z ní silnější. Tohle je plán uvidíme jaká bude realita, ale doufám, že jej nebudeme muset uskutečnit ještě dlouho :)).


Říkal jste jedním ze třech cílů. Jaké jsou tedy další dva?
Vybojovat srdce Znojma.
Vybojovat titul Rakouska.
Vybojovat břehy Egypta.


Můžete to přiblížit?

Cíl je být co nejlepší znojemský tým, na který bude Znojmo hrdé. Nejen za výkony na hřišti, ale i mimo něj. Dělat věci pro komunitu, dál pracovat na marketingu, udělat jedinečný každý domácí zápas a reprezentovat Znojmo v zahraničí co nejlépe nám naše amatérské síly vystačí.
Chceme vyhrát rakouský Iron Bowl a postoupit.
3. Rád bych s týmem udělal něco speciálního, co nikdo v Česku v rámci
am. fotbalu nepodnikl. Jsme nyní v kontaktu s Egyptskou asociací am. fotbalu, ministerstvy, mediálními domy a dalšími institucemi. Rádi bychom uskutečnili zápas Znojmo Knights vs. Egypt National team. Zápas by se měl konat v Egyptě. Tohle je opravdu nejen logistický oříšek, ale jestli se to povede, bude to pro všechny neuvěřitelný zážitek.


Vypadá to na opravdu ambiciozní plán. Tohle vše vám musí zabrat spoustu času a jak jste říkal, jste amatéři. Není toho na vás hodně?

Vybudovali jsme ve Znojmě strukturu, kde členové vedení mají na starosti své úseky o které se spolu s dalšími hráči starají. Ano, je to náročné, ale baví nás to. Pořád máme progres, spoustu nápadů a hlavně vášeň pro fotbal. S tím samozřejmě souvisí i velký dík rodinám, manželkám, přítelkyním všech zúčastněných. Sám vím, jak vše jde lépe se zdravou podporou ne za zády, ale po boku.


Poslední otázka, kdy ve Znojmě vypukne první Knights show, tedy kdy je první domácí zápas? A na co se můžeme těšit?

Každý domácí zápas bude mít nějaký podtitul a k němu budou na návštěvníky čekat tématické novinky. Tedy každý domácí zápas a show budou jedinečné. První zápas ve Znojmě odehrajeme na městském stadionu 6.4. od 14.45. Věřím, že nás Znojmo přijde podpořit a společně se budeme rvát o každý yard.

Díky trenére a budeme vám držet palce