Otázky a odpovědi – Rakouská soutěž

Znojmáci v rakouské lize zatím nenašli přemožitele. V polovině základní části jsou Knights na prvním místě jejich divize. Nejenže Knights vítězí, ale zatím dominují se skore 107:0 ze tří zápasů. Rozhodl jsem se vyzpovídat headcoache Znojma Radima Pařízka. A zeptat se ho na rakouskou soutěž.

info

Vaše dominance v lize je zjevná. Je opravdu rakouská liga kvalitnější než Česká?

Rakouská liga je druhá nejkvalitnější liga v Evropě. Český super-team Prague Black Panthers, minulý rok na nejvyšší Rakouskou ligu nestačil a po sestupu z Rakouska odešel. My jsme byli zařazeni do 4. divize, ale i v nižší lize hrajeme na krásných hřištích s návštěvností většinou srovnatelnou, nebo vyšší než v ČR na první lize. Rozhodčí i vedoucí představitelé rakouské asociace mají naprosto odlišný styl komunikace s trenéry i hráči, než je tomu u nás. Rakušané fotbalu rozumějí, baví se jím a investuji spoustu prostředků do zápasové show, marketingu a zázemí. Tohle je zatím naše zkušenost z Rakouska, tedy velmi pozitivní.
Ano, zatím jsme soupeře porazili rozdílem třídy. Nemohli jsme si vybrat, do které divize nás rakouská asociace zařadí. Tvrdě jsme celý rok trénovali, spolupracujeme s jedním z nejlepších trenérů Evropy Martinem Kocianem, naší OL trénuje 16cti násobný mistr ČR Josef Houška, naše offseason proběhla v perfektním zázemí pod dohledem top (fitness) trenérů. A samozřejmě čerpáme z minulého ročníku, který pro nás byl premiérou v 11s fotbale. Nic jsme zadarmo nedostali, dřeme, abychom vyhrávali.

Cílem před sezonou bylo playoff. Je tomu tak i nyní, nebo chcete titul a postup.

V naší skupině zůstávají zatím dva neporažené týmy Znojmo a Upper Styrian Rhinos. O kvalitě druhé skupiny, se kterou se případně utkáme v playoff zatím informace nemáme. Jakmile se druhá skupina vyvine tak, že budeme schopni určit pravděpodobného soupeře do semifinále, začneme si je nahrávat a analyzovat. Pak budeme mít ucelenější přehled o síle soupeře.

Trenére, neodpověděl jste mi na otázku. Co je cílem v lize pro tento rok?

Vyhrát základní část, vyhrát playoff a postoupit. Ale je to ještě dlouhá cesta. Máme odehrané teprve tři zápasy z osmi, které vedou k titulu a postupu.

Trenér Rhinos (stejně jako Knights zatím neporaženého týmu) v rozhovoru po návštěvě zápasu ve Znojmě řekl, že Znojmo má lepší zápasovou show a organizaci než 1. liga v kopané v Rakousku. Je to pro Vás skvělá vizitka, udržíte tento standart?

Nejenže ten standart udržíme, ale v příštím domácím zápase s podtitulem Sunday Night Lights, posuneme laťku zase o kus výš. Dnes nám potvrdil účast Honza Tuna a Pavel Nový, který bude na zápase natáčet krátké video, rozšířili jsme zonu pro děti, připravujeme nové pyrotechnické efekty, přidáváme další kameru a opakované záběry, takže Vám na velkoplošné obrazovce ze hry nic neunikne. Rozšiřujeme i catering zonu a v našem fanshopu najdete novou kolekci. Nechci vše prozrazovat, ale když počasí dovolí, uvidíte Knights symbol i na obloze…

Díky trenére a ať se daří

Petr Kalivoda

18222607_1329466730480791_7076948942715023226_n