O klubu

Znojmo Knights je znojemský tým amerického fotbalu založený v roce 2009. Klubovými barvami byli původně bílá a červená, od roku 2014 poté zlatá(Vegas Gold) a černá. Od roku 2012 je členem ČAAF a hraje sedmičkový americký fotbal.

Historie týmu
Jedním ze zakladatelů týmu je Radim Pařízek, který je v současné době hlavním trenérem týmu Znojemských rytířů. V roce 2010 se klub účastnil Série A7 (AF-UVAS), což byla turnajová série pro začínající týmy v 7 on 7 am. fotbale, která je mimo ČAAF. Tuto ligu vyhrál 16. října 2010 v turnaji Rice Bowl, což byl oficiální název pro finálový turnaj této ligy, který se konal ve Vrbovci. Série A7 (AF-UVAS) se tým účastnil i v roce 2011. V roce 2012 se tým stal oficiálním členem ČAAF a vstoupil do České B ligy amerického fotbalu, kde v první sezóně postoupil až do finále a po prohře s Českými Budějovicemi obsadil druhé místo.

2013 – V tomto roce se tým Znojemských rytířů zúčastnil sedmičkové ligy ČLAF B, která byla rozdělena do tří skupin – Východ, Západ, Střed. Znojmo se ve skupině Východ utkalo s týmy – Bílovice Sígrs, Šumperk Dietos, Přerov Mammoths a Brno Pitbulls. Sezonu Znojmo Knights zakončilo bilancí dvou výher a čtyř porážek na nepostupovém čtvrtém místě ve skupině Východ.

2014 – V roce 2014 se Znojemští rytíři zúčastnili také sedmičkové ligy, tentokrát ČLAF C (ČLAF A, B byly ligy jedenáctkového am. fotbalu). Tentokrát byla tato liga rozdělena do dvou skupin Východ(6 týmů) a Západ (7 týmů). Znojemští rytíři ve skupině Východ nepatřili na začátku sezóny k příliš velkým favoritům, ale na konci základní části skončili ve skupině na druhém místě s bilancí čtyř výher a dvou porážek a postoupili do Play off. Ve čtvrtfinále narazili Znojemští rytíři na tým Liberec Titans, který skončil v základní části ve skupině Západ na třetím místě a na domácí půdě v Banticích jej porazili 38:17. V semifinále potom rytíři museli cestovat až do Ústí nad Labem, kde domácí tým Blades porazili po velkém souboji 38:28. Do finále se Znojemští rytíři probojovali opět po dvou letech a tentokrát se utkali s týmem Bílovice Sígrs, se kterým se potkali již na začátku  sezóny  a zápas v Bílovicích těsně prohráli o jeden Touchdown. Po dramatické bitvě a velké podpoře fanoušků ze Znojma, se ani napodruhé letos nepodařilo rytířům přehrát Sígrs a finálové klání skončilo velmi těsně 16:14 pro domácí Sígrs.

Úspěchy týmu
Čtvrtfinále – Halové mistrovství ČR 2010
1× vítěz Séria A7 2012
2× finále České B ligy (2012,2014)